Tosuncuk’tan yıllar sonra ilk kare! Tam 30 kilo verdi…

Tosuncuk lakabıyla bilinen ve 2021 yılında İstanbul Havaalanında gözaltına alınarak hakkında  “suç işlemek amacıyla örgüt kurma”, “tacir veya şirket yöneticileri ile kooperatif yöneticilerinin dolandırıcılığı”, “bilişim sistemleri banka veya kredi kurumlarının araç olarak kullanılması suretiyle dolandırıcılık” tutuklama işlemi başlatılmıştı. 102 mağdurun şikayetçi olduğu yüksek gelir vaad eden Tosuncuk 29 aydır Edirne F Tipi Cezaevinde bulunuyor.

”BİR EV Mİ DEMELİYİM BİLEMİYORUM”

Ancak Tosuncuk lakaplı Mehmet Aydın dün 2 buçuk yıl sonra ilk kez görüntülendi. Tosuncuk’un 30 kilo verdiği ve gününün nasıl geçtiği hakkında açıklama yaptı. OdaTv’ye konuşan Tosuncuk gününün nasıl geçtiği hakkında bilgi verek; “29 aydır Edirne F Tipi Cezaevindeyim. İki katlı bir odaya bir ev mi demeliyim bilemiyorum. Üst katta yatak ve kıyafetler için dolaplar var. Doğu’ya bakan iyi güneş alan bir odam var. Alt kat Amerikan mutfak tarzı, salonda bir TV ve yuvarlak masa, alt katta mutfakta sadece çay, kahve bulunuyor. 100 metrekare civarı toplamda açık ve kapalı alan mevcut. Günüm kitap okumak ve ders çalışmakla geçiyor. Tabii akşamları diziler, filmler oluyor. Sabahları spor yapıyorum.” dedi.

”MARS KOLOİSİNE KATILIRIM”

Hapishaneden çıktıktan sonra neler yapacağını sorulan Tosuncuk ise; “Bunun cevabı biraz zor çünkü ne zaman çıkacağıma bağlı. En kötü senaryoda 2028 yılında denetimli serbestliğe ayrılabilirim. Starship’ten bir bilet alıp Mars kolonisine katılırım herhalde. “ dedi.

”DAHA ERKEN ÇIKARSAM…”

Mars seyehatine katılamazsa ikinci bir planı daha olduğunu belirten Tosuncuk; “Daha erken çıkarsam ölmeden önce yapılacaklar listem var. 100 maddeden oluşuyor. Onları yapmak için çabalarım. Bu saatten sonra başka iş güç düşünecek halim kalmadı. İllede bir iş yapacak olursam bildiğim işi yapar, e-ticaretle uğraşırdım.” ifade etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x