Çağdaş sanatın aykırı çocuğu Haluk Akakçe’ye veda

53 yaşında olan Akakçe, son bir yıldır kanser tedavisi görüyordu. Zayıfladığı görülen Akakçe’nin aynı zamanda diyaliz hastası olmasından dolayı tedavisi kemoterapisiz olarak devam ediyordu. Sanatçı yaklaşık bir ay önce fenalaşarak hastaneye kaldırılmış ve dokuz gün boyunca komada kalmıştı. Yaşadıklarını instagram hesabında paylaşan Akakçe “RUHLAR EVINDEN DONUS Nasil tanimlanir bilemedigim. Kocaman Karanlilk komadadan 9 gunluk AH nin. Yetenekli Ekibinin mucezevi cabalariyla geri dondum. Hepinizi seviyorum.” diye yazmıştı.

Çağdaş sanatın aykırı çocuğu diye tanımlanan Haluk Akakçe 9 Ekim sabahı Nişantaşı’ndaki evinde hayatını kaybetti.

Eşi Nevzat Bayazit Akakçe’nin ölüm haberini paylaşımıyla sanat camiasından pek çok isim üzüntüsünü dile getiren paylaşımlarda bulundu.

Sanatçı için bu sabah AKM’de bir tören düzenlendi. Akakçe Zincirlikuyu Mezarlığında sonsuzluğa uğurlandı.

Cenaze törenine sanat dünyasının ve cemiyetin önde gelen isimleri katıldı. Cenaze töreninde UPSD Başkanı Bedri Baykam, EKAV Yönetim Kurulu Başkanı İnci Aksoy, iş insanı ve koleksiyoner Mustafa Taviloğlu, ressam Ardan Özmenoğlu, oyuncu Tuğba Ünsal, galerist Murat Pilevneli, koleksiyoner Emre Dökmeci, gazeteci Hasan Bülent Kahraman ve Contemporary İstanbul Yönetim Kurulu Başkanı Ali Güreli gibi isimler katıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x