Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı: Talep ettiğimiz konularda uzlaşmaya vardık, adaylıktan çekiliyorum

Cumhur İttifakı’na katılan Yeniden Refah Partisi’nin Genel Başkanı Fatih Erbakan, bugün Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan ile bugün Beştepe’de görüştüklerini belirterek, “Talep ettiğimiz konularda uzlaşmaya vardık” açıklamasını yaptı. Erbakan, cumhurbaşkanı adaylığından da çekildiğini duyurdu. 

Erbakan şunları söyledi:

Cumhur İttifakı’nın seçimi kazanması halinde, prensiplerimiz içerisinde yer alan ekonomi, sosyal politika, dış politika alanında ülkemizin ve milletimizin faydasına olacak adımların uygulanmasının takipçisi olunacağı yönünde bir mutabakat sağlanmış oldu.

Biz bu prensiplerimizi milletimizin ülkemizin faydası olduğu için talep ediyorduk ve bu prensiplerimiz doğrultusunda iktidar olunması halinde gerçekleştirileceği hususunda da bizzat Sayın Cumhurbaşkanı ile mutabakata varılmış oldu.

Bizler, Yeniden Refah Partisi olarak, her zaman ifade ettiğimiz gibi, milletimizin derdine derman olunsun da kim olursa olsun anlayışıyla hareket eden bir partiyiz. Mutlaka biz kendimiz bir makama koltuğa sahip olmamız gerekir diye siyaset yapan bir parti değiliz. Milletimizin derdine derman olacak prensiplerimizin bir an evvel uygulanması bizler için son derece önemlidir. 

Sayın Cumhurbaşkanı ile kendilerinin daveti üzerine bugün saat 12.00’de bir araya geldik. Partimizin ittifak sürecinde başından itibaren talep ettiğimiz prensipler konusunda uzlaşmaya vardık. “

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir