Tayvan, Kripto Adımlarını Sıkılaştırıyor

Tayvan, mali düzenleyicisi olan Mali Denetim Komisyonu’nu (FCS), kripto sektörünü denetleyen ana otorite olacak şekilde hazırlıyor.

Bloomberg‘in kaynaklarına dayandırdığı haberinde, Tayvan’ın mali düzenleyicisi konusundaki hamlelerinden bahsedildi. Bu habere göre Tayvan, mali düzenleyicisini ana kripto düzenleme kurumu olarak yeniden adlandırmaya hazırlanıyor.

Tayvan, Mali Denetim Komisyonu’nu (FCS), kripto borsalarının ve sanal varlıkların ana düzenleyicisi olarak ilan etmeye hazırlanıyor. Bloomberg, Tayvan hükümeti ile FSC’nin diğer devlet daireleriyle birlikte çalıştığını ve somut bir plan oluşturmak için sektör temsilcileriyle görüştüğünü aktardı.

Tayvan, Kripto Sektörünü Düzenlemek için Harekete Geçti

Tayvan, mali düzenleyicisi olan Mali Denetim Komisyonu‘nu (FCS), kripto sektörünü düzenlemek ve denetlemek amacıyla ana otorite haline getirmeyi planlıyor.

Bu planlamanın onaylanması halinde Tayvan, kripto endüstrisi için ilk kez resmi olarak bir düzenleyici atamış olacak. Ayrıca, Tayvan Merkez Haber Ajansı, FSC’nin Mart ayı sonuna kadar kripto düzenleyicisi olarak ilan edilebileceğini bildirdi.

Konuyla ilgili görüşlerini paylaşan FSC Başkanı Huang Tien-mu, hükümet ile ortak hareket edeceklerini ve kabinenin talimatlarını takip edeceklerini belirtti. Tien-mu, sektörün katılımcılarıyla birlikte çalışacaklarının altını çizerek, kripto karşıtı olmadıklarının da sinyalini vermiş oldu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir