Ralliye Hazırlanan Bu 3 Altcoin İçin Analistler Hedefleri Belirledi!

Kripto analisti David, ATOM fiyatındaki bir kırılmanın artışı hızlandırabileceğini söylüyor. Analist Valdrin Tahiri, OCEAN için yüzde 75’lik bir artış potansiyeli görüyor. Analist ayrıca, ATL seviyesinden zıplayan bir altcoin için yeni bir rota belirliyor.

ATOM fiyat tahmini: Altcoin için bir ralli mümkün!

Cosmos (ATOM) fiyatı, Ocak 2023’ün sonunda 15,5 dolarlık uzun vadeli dirençte reddedildiğinden beri düşüyor. Bu aşağı yönlü hareket, fiyatı 6,5 dolarlık önemli bir destek seviyesine getiren alçalan bir kama içinde yer aldı. Şu anda fiyat, kamanın tepe noktasına yaklaşıyor. Bu da yakın bir kararlı harekete işaret ediyor. Boğaların şu anda üstünlüğü var. Alçalan kama formasyonu, genellikle kırılmalara yol açan bir boğa formasyonudur.

Fiyat geçen hafta 6,5 dolar destek seviyesinden ve kama destek hattından sıçradı (kırmızı ok). Bu hareket düşük bir dalgalanma yarattı. Ayrıca, bunu bir toparlanma izledi. Haftalık RSI aşırı satım bölgesinden yükseldi. Buna ek olarak direnç çizgisinin üzerine çıkıyor. Bu, boğaların bir geri dönüş girişiminde bulunduğunu gösteriyor. Takozun üzerinde bir kırılma meydana gelirse, altcoin fiyatı bir sonraki direnç seviyesi olan 10 dolara yükselebilir.

Teknik beklentiler, ATOM fiyatının yakın gelecekte yükselmeye devam edeceğine işaret ediyor. Bu doğrultuda en yakın hedefin 8,5 dolar olduğunu ve potansiyel olarak 10 dolara ulaşacağını gösteriyor. Ancak, boğa trendine devam etmeden önce 7 dolar destek seviyesine geri çekilme olasılığı da var.

OCEAN fiyat tahmini: Trend yükseliş yönünde

Haftalık grafik belirsiz bir trend sunarken, günlük zaman dilimi okumaları kararlı bir şekilde yükseliş gösteriyor. Bu yükseliş fiyat hareketinden, RSI okumalarından ve dalga sayımından kaynaklanıyor. Fiyat hareketi, 7 Şubat’taki yılın en yüksek seviyesinden bu yana yaşanan düşüşün azalan bir paralel kanal içinde yer aldığını gösteriyor. Bu kanallar genellikle düzeltici hareketler içerir. Yani beklentiler kanaldan nihai bir kopuş yönünde. Altcoin fiyatının kanalın üst kısmında işlem görmesi, bir kırılmayı daha da olası hale getiriyor.

Ardından, dalga sayısı boğa eğiliminde. Teknik analistler Elliott Wave teorisini, tekrar eden uzun vadeli fiyat modellerini ve yatırımcı psikolojisini belirlemek için bir araç olarak kullanır. Bu da bir trendin yönünü belirlemelerine yardımcı olur. Yılın başından bu yana iki farklı düzeltici formasyon (siyah) aşağı yönlü hareket etti. Ayrıca, iki adet beş dalgalı yükseliş (beyaz) de var. Bu, trendin yükseliş yönünde olduğu anlamına geliyor. Ayrıca, düşüşlerin sadece bir önceki artışa yanıt olarak yapılan düzeltmeler olduğunu gösteriyor. Son olarak, günlük RSI artıyor ve 50’nin üzerinde (yeşil simge). Dolayısıyla, her ikisi de altcoin için yükseliş eğiliminin işaretleri.

OCEAN Günlük Grafik. Kaynak: TradingView

Bu nedenle, en olası OCEAN fiyat tahmini kanaldan bir kopuş ve %75’lik bir artışla 0,55 dolara yükselmesi yönünde. Bununla birlikte, kanalın direnç çizgisinden bir ret, 0,21 dolarlık destek çizgisine % 37’lik bir düşüşe neden olabilir.

ARB fiyat tahmini: Altcoin 0.95 dolara ulaşacak mı?

Kısa vadeli iki saatlik zaman dilimi karışık bir okuma sağlar. Günlük zaman dilimine benzer şekilde, bu, fiyat hareketinden ve RSI’dan gelen çelişkili görünümlerden kaynaklanıyor. Fiyat hareketi, tüm Arbitrum fiyat sıçramasının tüm zamanların en düşük seviyesinden bu yana yükselen bir paralel kanal içinde yer aldığını gösteriyor. Bu kanallar genellikle düzeltici hareketler içerir. Yani nihai bir kırılmanın gelecekteki en olası fiyat senaryosu olacağı anlamına gelir. Altcoin fiyatı 20 Eylül’de direnç çizgisine ulaştı ve hafifçe düştü. Ancak, hala kanalın üst kısmında işlem görüyor. Buna ilaveten RSI yükseliş eğiliminde. Gösterge artıyor ve 50’nin üzerinde. Dolayısıyla, her ikisi de yükseliş eğiliminin işaretleri.

ARB İki Saatlik Grafik. Kaynak: TradingView

Bu nedenle, kanaldan bir kopuşun veya reddin gerçekleşip gerçekleşmediği ARB fiyat tahminini belirleyecek. Altcoin için bir kırılma %12’lik bir artışla 0,95 dolara çıkarken, bir reddedilme kanalın destek hattına 0,81 dolara düşmesine neden olabilir. Bu da %5’lik bir düşüş anlamına gelecektir.

Makaledeki tahminler analistlere ait olup, kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir. Kriptokoin.com olarak yatırım yapmadan önce mutlaka kendi araştırmanızı yapmanızı öneririz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x