Genç kadını kaçırıp 14 yıl tutsak eden adam konuştu: Ben ona aşıktım

Rusya’nın batısındaki Çelyabinsk kentinde yaşanan ve yıllar sonra ortaya çıkan kan donduran olayla ilgili yeni bilgiler ve açıklamalar gelmeye devam ediyor…

Çelyabinsk kentinde yaşayan ve 2009’da henüz 19 yaşındayken sırra kadem basan Ekaterina B. isimli kadının yıllar sonra ortaya çıkması ve her şeyi polislere anlatması üzerine kabus gibi olayın detayları belli oldu.

Hakim karşısına çıkan cani adam, yanlış bir şey yapmadığını iddia etti.

2009 yılında bir tren istasyonunda tanıştığı Vladimir Cheskidov isimli adamla bir şeyler içen ve daha sonra adamın davetini kabul eden Ekaterina’ya o günden beri ulaşılamıyordu. Genç kadının kaybolduğunu düşünen ailesi de umudunu yitirirken, geçen günlerde Ekaterina ortaya çıktı.

“BEN AŞIK OLDUĞUM İÇİN BUNLARI YAPTIM”

33 yaşında olan Ekaterina, kendisinin yıllarca bir evin bodrumunda yapılan “zindanda” tutulduğunu ve bir seks kölesi yapıldığını söyledi. Ekaterina, 51 yaşındaki Cheskidov’un aşırı sarhoş olup zindanın kapısını kilitlemeyi unutmasıyla kaçtığını söylerken, ruh hastası sapığın annesinin de olaydan haberdar olduğunu fakat oğluna yardım ettiğini söyledi.

Polis evde incelemelerini sürdürüyor. Yapılan incelemelerde çok sayıda pornografik içerik de ele geçirildi.

Hem Rus medyasının hem de uluslararası kamuoyunun gündemine oturan olayda yeni gelişmeler de yaşandı… Bir tımarhanede yargılanmayı bekleyen Cheskidov, hakim karşısına çıktı. Cheskidov, “Ben bunların hepsini aşık olduğum için yaptım. Ekaterina’nın rızası vardı” dedi.

“KRALİÇE GİBİ YAŞADI”

Cheskidov’un 72 yaşındaki annesi Valentina Cheskidova’nın başka bir vakada ortadan kaybolan bir kadının ölümüyle ilgili de suçlandığı açıklandı. Eğer Valentina Cheskidova suçlu bulunursa adam kaçırmaya yardım ve yataklık etmekten 15 yıla kadar hapis cezası alabilecek. Seyahat yasağı getirilen Cheskidova, “Oğlum Ekaterina’ya kötü bir şey yapmadı. Ekaterina burada gönüllü kaldı. Oğluma katıldı ve bir kraliçe gibi yaşadı. Kimse onu zorla tutmadı. Kendisi isteyerek kaldı. Bizim evimizde bütün kapılar açıktır” dedi.

Cani adamın annesi de gözaltına alındı.

Cheskidov’un Okşana isimli bir kadının ölümünden de suçlandığı açıklandı. Rus Araştırma Komitesi, evin çatısında Okşana’nın kalıntılarını bulduğunu açıklarken, 30’lu yaşlarındaki kadının parçalara ayrıldığını ve bu parçaların daha sonra kaynatıldığını da belirtti.

Kaçmayı başaran genç kadının yaşadığı travma uluslararası kamuoyunun gündemine oturdu.

Gözaltına alındıktan sonra akıl sağlığı kontrol altına alınan ve bir süre bir tımarhanede polislerin gözetimi altında olan Cheskidov, hakim karşısında Ekaterina ile ilişkisini anlattı. Ekaterina’ya tecavüz etmediğini ve ilişkilerinin aşk ve rızaya dayalı olduğunu söyledi.

Rus polisi ise, Cheskidov’un evinde incelemelerini sürdürüyor.

BAŞKA BİR KADINI KATLETMİŞ

Ekaterina’nın serbest kaldıktan sonra kız kardeşi Elena F.’yi aradığı ve her şeyi anlattığı da ortaya çıktı. Rus medyasına konuşan Elena, “Bana her şeyi anlatmaya başladı. Bir adamın onu kaçırdığını, bağladığını ve ağzını da bantla kapattığını söyledi. Vladimir isimli adamın elinde bıçak taşıdığını ve evden kaçmaya çalışırsa onu cezalandırdığını söyledi” dedi.

Elena, kız kardeşinin evde 19 yaşındaki bir başka kadın olduğunu ve Cheskidov’un onu “eşim” diyerek tanıştırdığını fakat daha sonra bu kadını da bir tartışma sırasında Cheskidov’un bıçaklayarak öldürdüğünü söyledi. Genç kadın, Cheskidov’un kendisini, “Eğer sen de kötü davranırsan başına bunlar gelir” dediğini de belirtti.

Rus 74.ru isimli haber sitesinde yer alan haberlerde, bu kadının kollarının ve bacaklarının parçalanarak  bir varilde yakıldığı da aktarıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x